Sayfa Başı Maliyet Anlaşması

Sayfa Başı Maliyet Anlaşması

Mastek Teknoloji olarak Yazıcı kiralama yada sayfa başı maliyet anlaşması ile firmanızın baskı gereksinimlerini ekonomik, kaliteli ve sorunsuz şekilde çözmekteyiz.
Firmalarda ilgili birimler (informasyon işlem, satın alma,muhasebe v.b…) baskı sistemlerine karar verirken sistemin kolay, sorunsuz kullanılması, yatırım ve işletim maliyetlerini hesaplayarak karar verirler. Sonrasında ise ilgili birimler sistemde kullanılan yazıcıların sarf malzemelerini, yazıcıların arıza durumunda değişmesi ihtiyaç duyulan yedek parçaları yada senelik bakım-onarım anlaşmalarını izlemek zorundadırlar.

Niçin sayfa başı maliyet anlaşması yapılmalıdır?. Sistemin toplam satın alma maliyetlerinin bütçelenebilmesi için ön görülebilir bir maliyete gereksinim duyulur. Bunu sağlamak bu antak kalma ile mümkündür. İhtiyaç duyulan sistem temin ediltikten yada bu şekilde bir sistem var ise gerçekleşir.

Bu antak kalma kapsamındaki cihazlar ile ilgili,
Kullanılan sarf malzemeleri(toner,drum developer v.b.)
Belirli çıktı adetlerinde değişmesi ihtiyaç duyulan yedek parçaları
Daha evvel belirlenemeyen yedek parça değişimlerini
Her türlü bakım-onarım giderlerini
Firmamız takip eder ve karşılar. Bu sayede şirket;
Baskı maliyetleri için ne kadar ücret ödeyeceğini evvel belirler.
Herhangi bir başka maliyet ile karşılaşmaz
sistemin emek vermesi için sarf araç-gereç stoku yapmak ve bunun için bütçe ayırmak zorunda kalmaz.
Sistemin sorunsuz emek vermesi için değişmesi ihtiyaç duyulan yedek parçalar zamanında değiştirildiğinden ve rutin bakımları yapıldığından cihazlar ilk günkü benzer biçimde çalışırl